Image

Україна втричі збільшила експорт ячменю до Китаю за півроку

Image

Цьому посприяла фактична заборона австралійського експорту зерна до Китаю через конфлікт цих двох держав, пов`язаний з розслідуванням причин пандемії коронавірусу.

З 1 липня по 16 листопада 2020/21 МР Україна відправила через порти у Китай 2,35 млн т ячменю, що майже втричі більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Про це повідомляє AgroPortal з посиланням на аналітика зернового ринку "УкрАгроКонсалт" Марину Маринич.

За словами експертки, різко збільшив експорт до Китаю Європейський Союз. За вказаний період обсяг поставок склав 1,09 млн т. Це на 50% більше, ніж у попередній рік.

Нещодавно Китай ввів новий тариф для Австралії, який фактично позначає заборону на експорт з цієї країни ячменю в Китай, повідомляє Reuters. Експерти це розглядають як відплата за спробу Австралії провести розслідування причин пандемії коронавірусу.

Як наслідок, країна, на яку зазвичай припадає до 40% світової торгівлі пивоварним ячменем і 20% ринку фуражного ячменю, позбулася основного ринку збуту.

"Рішення Китаю про заборону імпорту ячменю з Австралії надало послугу іншим постачальникам. Китай переорієнтувався на них і інші фуражні культури (кукурудза тощо)», — пояснює аналітик.

Маринич звертає увагу, що надалі темпи експорту українського ячменю в Китай будуть скорочуватися.

"Однак Китай можна назвати основним покупцем цього сезону, так як він обійшов Саудівську Аравію (лідера минулих сезонів) по закуповуваних з України обсягами. Частка Китаю в структурі українського експорту зросла до 67%", - уточнює експерт.